Rozmiar: 4468 bajtów
Baza noclegowa

Zespoły i Ludzie

Zespół teatralny Formacja P przygotowuje nową premierę, bajkę dla dorosłych. Możesz posłuchać muzycznego tematu przewodniego ze spektaklu.
Możesz też ocenić go w Księdze gości.
Tu możesz ściągnąć ten utwór.


Od pewnego czasu staramy się stworzyć cyfrową bazę wszystkich twórców z naszego terenu.
Interesują nas osoby zajmujące się wszelkimi dziedzinami sztuki ludowej, amatorskiej i profesjonalnej.
Szukamy więc muzyków( w tym też zespoły), malarzy, kowali, śpiewaków, rzeźbiarzy, poetów i wszelkich innych.
Baza taka możliwi zarówno szybkie dotarcie do poszczególnych osób z informacją. Stworzy też możliwość rozreklamowania zarówno ich samych, jak i ich działalności, osiągnięć i dzieł.
Dlatego zwracamy się z prośbą tak do twórców jak i ich znajomych:
Zgłaszajcie się do Kolneńskiego Domu Kultury.
Można to zrobić osobiście przychodząc do nas lub dzwoniąc pod numer: 278 22 21
Pisząc na adres: KDK, ul. Konopnickiej 4, 18-500 Kolno.
Pisząc na adres e-mail: kdk@kolno.home.pl

Promotor roku ks.
Janusz kotowski
Promotorem roku w czwartej edycji konkursu Mecenas Kultury Województwa Podlaskiego 2004 został Ksiądz JANUSZ MARIAN KOTOWSLI proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Porytem (gmina Stawiski).
Plebiscyt zorganizował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Nominowanych do nagrody było 67 osób prywatnych, firm, organizacji.
Oficjalne uzasadnienie werdyktu kapituły o przyznaniu znaczącego wyróżnienia księdzu Kotowskiemu brzmi "za poszukiwanie talentów twórczych". Uznanie zdobyło szczególne zainteresowanie jego rolą rodzin Kisielnickich i Kossaków na Ziemi Łomżyńskiej. Ksiądz Kotowski był inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiego konkursu literackiego "Szukamy artystycznych talentów na miarę Kossaków". Jego pokłosiem było 85 prac nadesłanych z całej Polski i uroczyste podsumowanie w dniu święta narodowego— 11 listopada z udziałem m.in. prof. Simony Kossak - wnuczki znanego malarza Wojciecha Kossaka. Aktualnie w przygotowaniu jest publikacja książkowa z nadesłanymi na konkurs pracami.
Ksiądz Janusz Marian Kotowski od siedmiu lat jest proboszczem jednej z najstarszych parafii w diecezji łomżyńskiej. Ma udział w połączeniu sołectw Porytego Szlacheckiego i Porytego Włościańskiego w Poryte, a tym samym zlikwidowanie sztucznego podziału wsi. Zainicjował i doprowadził do nadania połączonej wsi herbu i flagi. Tym samym Poryte jest drugą wsią herbową (po Kruszewie koło Choroszczy) w III Rzeczypospolitej.
Praca na rzecz lokalnego środowiska to hobby księdza. Jest organizatorem m.in. regionalnego festiwalu piosenki bogoojczyźnianej, parafialnych i dekanalnych przeglądów szopek bożonarodzeniowych, palm wielkanocnych, wystaw malarstwa, fotograficznych Szczególnie uroczyste były obchody jubileuszu 625 lecia założenia wsi i 615-lecia utworzenia parafii Poryte, które miały miejsce w 2001 roku. Znaczącym akcentem uroczystości było przywrócenie na pomnik tablicy i medalu z głową Marszałka Józefa Piłsudskiego, zdjętych we wrześniu 1939 roku.
Uroczyście obchodzono również 120-lecie ślubu Wojciecha Kossaka malarza batalisty, który w poryckim kościele zawarł związek małżeński z ziemianką łomżyńską Marią Kisielnicką.
Ksiądz Janusz jest też twórcą parafialnej świetlicy socjoterapeutycznej, która od 1999 roku opiekuje się młodzieżą z parafii. Przy jej znaczącym udziale odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa w 2001 roku pt. "Wychowanie dla poszanowania środowiska społeczno-przyrodniczego.
Ksiądz Kotowski ma miano przysłowiowego "niespokojnego ducha". Zawsze musi coś organizować i to z jego udziałem w centrum wydarzenia.

Wróć do góry
Wróć do góry


Strona głównaStrona główna
Copyright © kek 2005
Gdybyś chciał skorzystać z naszych dóbr wystarczy, że napiszesz do admina i wspomnisz o naszym adresie u siebie.